50 tisíc podpisů už má i Bobošíková

Praha - Jana Bobošíková má volnou cestu do přímé prezidentské volby, v petici za svou kandidaturu už získala potřebných 50 tisíc podpisů. Bývalá europoslankyně je po ex-premiérech Janu Fischerovi a Miloši Zemanovi teprve třetí uchazečkou o prezidentské křeslo s potřebným počtem podpisů. Kandidáti velkých stran, jako Jiří Dienstbier nominovaný ČSSD či Přemysl Sobotka za ODS, podpisy sbírat nepotřebují, protože je navrhují zákonodárci.

Informaci o zisku potřebných podpisů oznámila Bobošíkové strana Suverenita na základě dat ze sběrných míst, krajských stranických organizací a pojízdné prezidentské kanceláře Bobobusu. „Suverenita (SBB) považuje tento fakt za potvrzení toho, že její politika a myšlenky, které prosazuje, mají mezi občany naší země pozitivní ohlas,“ uvádí Suverenita v tiskové zprávě. Sběr podpisů má i nadále pokračovat.

Bobošíková se o prezidentský úřad v roce 2008 neúspěšně ucházela v parlamentní volbě, tehdy ji nominovala KSČM. Svou současnou politiku staví především na kritice EU a hlasitém obhajování „národních zájmů“.

„Velmi jsem se poučila. Občanům musíte vysvětlit a musíte je přesvědčit, že to opravdu myslíte s Českou republikou dobře,“ prohlásila Bobošíková, která si v prezidentské volbě dává podle svých slov „nenulové“ šance.

Video Reportáž Mirky Vejvodové a Barbory Peterové
video

Reportáž Mirky Vejvodové a Barbory Peterové

Reportáž Mirky Vejvodové a Barbory Peterové

U 29.9.

Jana Bobošíková získala 50 tisíc podpisů