Soud uložil další doživotí, recidivista zavraždil tři seniory

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové poslal Michala Semanského na doživotí do vězení. Podle obžaloby zavraždil na Rychnovsku a Šumpersku tři seniory. Šestatřicetiletý muž se přiznal, před soudem uvedl, že nikoho zabít nechtěl.

Semanský podle spisu poprvé vraždil v září 2009 na Šumpersku, kde uškrtil svého příbuzného, který mu nechtěl půjčit peníze. Následně si z domu odnesl 90 000 korun a dům zapálil, aby zakryl stopy.

Dalšího útoku se měl dopustit v únoru 2011 na Rychnovsku, kde uškrtil opět svého příbuzného a tělo hodil do studny. Semanský muže údajně napadl, protože mu řekl, že ho kvůli krádežím udá na polici. Obžaloba muže viní i z loupežného přepadení a vraždy seniorky z Týniště nad Orlicí. Ženu letos v lednu okradl a poté ji zavřel do šatní skříně, ve které se udusila.

České soudy letos udělily už šest doživotních trestů

Naposledy vynesl doživotní rozsudek Krajský soud v Praze. Na konci září poslal na doživotí do vězení třiadvacetiletého recidivistu za dva roky starou vraždu bezdomovce v Nymburku. Rozsudek ale zatím není pravomocný. Jen o pár dní dříve pak odvolací soud potvrdil stejný verdikt Romaně Z. za vraždu čtyř svých dětí v obci Široký Důl na Svitavsku.