Šéf vězeňské služby Tregler rezignoval, mimo jiné kvůli zdraví

Praha - Ředitel Vězeňské služby ČR Jiří Tregler rezignoval. Jako příčinu svého odstoupení označil osobní důvody. Svou rezignaci předal prostřednictvím náměstka ministra spravedlnosti Daniela Voláka šéfovi resortu Pavlu Blažkovi. V čele vězeňské služby stál Tregler od poloviny roku 2010, kdy nahradil Luďka Kulu.

Dočasně bude vězeňské službě šéfovat Treglerův náměstek Marian Prokeš, a to do doby, než ministerstvo vybere nového ředitele, který by měl vzejit z řádného výběrového řízení. Podle Treglerových slov vstoupí jeho rezignace v platnost od čtvrtka. Osobní důvody nechtěl dále rozvádět, je jich ale prý celá řada, včetně zdravotních. V nejbližších dnech prý učiní ještě rozhodnutí, zda ve vězeňské službě skončí úplně. „Zatím zvažuji nějaké varianty, až se rozhodnu, tak to eventuálně sdělím,“ řekl Tregler.

Pětapadesátiletý Tregler šéfoval vězeňství od září roku 2010. Kulu tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil odvolal kvůli sporným zakázkám. Od počátku měl za úkol věnovat se zejména napjatému rozpočtu vězeňské služby a stoupajícímu počtu odsouzených.