Kapsáři mají o vánočních svátcích žně

Praha - Každoročně v období kolem svátků bojují policisté s kapsáři. Letos krádeží sice ubylo, přesto kriminalisté několik z nich natočili a zadrželi. Zejména obchodní centra jsou pro kapsáře už delší dobu rájem. Desítky lidí se jim tady doslova nabízejí. Díky kamerovému systému se policistům daří zadržet čím dál víc zlodějů.

Například kriminalistům z Prahy 4 se během čtyř adventních dnů podařilo zadržet 15 zlodějů. V Brně kapsáři během vánočního období okrádali lidi například na náměstí Svobody. Přímo při činu chytili policisté pět kapsářů. Průměrně mezi stánky ale došlo až ke třem krádežím denně.

Zloději v ostravských ulicích okradli desítky seniorek

Dvě série krádeží přímo na ulici řeší policisté v Ostravě. Dvě skupinky mladíků tam přepadávaly starší ženy. Okrást stihly už desítky seniorek. První skupina zlodějů se zaměřovala na zlaté řetízky a náušnice. Policie chytla i druhou skupinu mladíků, která kradla většinou kabelky.  Dohromady se přiznali k přepadení 24 seniorek. Šperky kradli, aby měli na pervitin.

Další skupina zlodějů přepadávala starší ženy v ostravské čtvrti Mariánské hory a Přívoz. Pachatelé byli tři, dva mladiství ve věku 16 let a jeden ve věku 13 let. Okradli 17 seniorek. Nejčastěji kradli kabelky. Rodiče třináctiletého násilníka teď čeká pohovor na sociálce. Poslední slovo bude mít soud, který rozhodne, jestli žáka šesté třídy pošle do diagnostického ústavu.

Video Reportáž Richarda Samka
video

Reportáž Richarda Samka

Reportáž Richarda Samka

27.12.2012 - UD

Reportáž Jiřího Loučky