Počet smrtelných nehod oproti uplynulým letům mírně klesl

Praha - Letošní dopravní nehody si podle předběžných policejních statistik dosud vyžádaly 680 životů. Smutná bilance představuje mírný úbytek smrtelných nehod oproti roku 2011 (o 27 méně) i 2010 (o 74 méně), díky čemuž by se mohl stát letošek rokem s nejnižším počtem usmrcených lidí od roku 1990.

Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: Ondřej Němec

Nejhorším měsícem z hlediska tragických dopravních nehod byl srpen, který si vyžádal 74 životů, v červnu a v červenci zahynulo 66 lidí. Naopak nejmenší počet mrtvých policejní statistiky zaznamenaly v únoru, kdy přišlo o život 29 lidí.

Nejtragičtějším dnem v letošním roce byla neděle 19. srpna s deseti usmrcenými. V sobotu 21. července zemřelo osm lidí, v neděli 24. června a v sobotu 17. listopadu statistiky uvádějí sedm mrtvých. Naopak počet dní, v nichž se nestala žádná smrtelná dopravní nehoda, zatím činí 66, je to o jeden den více než loni.  

Nejčastějšími příčinami smrtelných dopravních nehod letos bylo nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky a jízda po nesprávné straně vozovky či vjetí do protisměru.

Těžké zranění letos při nehodách utrpělo zatím 2 827 lidí. Řidiči pod vlivem alkoholu letos zatím zavinili 4 922 nehod, z toho 334 se jich stalo v prosinci. Poslední měsíc roku si také vyžádal 41 životů (oproti 62 mrtvým v roce 2011).