Leo Express se postará o první změnu nového roku – přidá dva vlaky

Praha – První letošní změna jízdního řádu na železnici přichází již na Nový rok. Postará se o ni soukromý dopravce Leo Express, který k dosavadním čtyřem párům svých spojů Praha–Bohumín přidá pátý. Od novoročního odpoledne bude jezdit vlak s odjezdem v 16:09 z Prahy, od středy začne jezdit vlak v 6:22 z Bohumína.

V oficiálním vydání jízdního řádu z loňského prosince pokračuje pár vlaků, který nyní Leo Express přidává k dosavadním čtyřem párům svých spojů, z Prahy přes Ústí nad Labem až do Chomutova. Zatím ale bude tento vlak končit v Praze. Již dříve upozornil mluvčí Leo Expressu Petr Kopáček, že se jedná pouze o možnost dalšího rozvoje provozu dopravce, k případnému prodloužení do Chomutova tak dojde nejdříve v průběhu letošního roku.

Leo Express, jehož vlak svezl první cestující v první polovině listopadu, má s pěti páry spojů zatím nejslabší nabídku ze tří konkurenčních dopravců, kteří provozují mezi Prahou a Ostravou čtyři dálkové linky (Leo Express, IC Regiojet, SC Pendolino a expresy ČD Praha–Žilina) – Regiojet v pracovní dny vypravuje devět párů vlaků, ČD v souhrnu obou linek šestnáct párů.

Změna železničního jízdního řádu zdaleka není letos poslední. Řádný termín změny je naplánován na červen, je ale možné, že k velkým úpravám dojde již dříve. Například nové vedení Pardubického kraje již upozornilo, že chce co nejrychleji změnit jízdní řády regionálních autobusů i vlaků a může tak učinit již před červnovým termínem.