O stíhání Škárky a Kočí rozhodne žalobkyně až po odvolacím soudu

Praha – O dalším případném stíhání Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí rozhodne státní zástupkyně až poté, co se odvolací soud vypořádá s jejím odvoláním proti osvobozujícímu rozsudku v kauze Víta Bárty. Soudce Jan Šott včera Škárku s Bártou osvobodil, žalobkyně Hana Vrbová se proti tomu ihned odvolala. Neformální lídr Věcí veřejných už avizoval, že pokud se státní zástupkyně nebude zabývat podle něj křivým obviněním ze strany Kočí a Škárky, podá na ni stížnost.

Video Reportáž Terezy Kručinské o kauze Bárta
video

Reportáž Terezy Kručinské o kauze Bárta

Policie i žalobkyně Vrbová tvrdí, že dokud není rozsudek pravomocný, tedy než městský soud rozhodne o odvolání, nemůžou nic dělat. „Potom bude ve věci rozhodnuto, jestli tedy budou zahájeny úkony trestního řízení a jak se bude postupovat dál,“ řekla státní zástupkyně pro ČT. Zda budou nejen za svá slova při výpovědi u soudu čelit Škárka nebo Kočí nějakému trestnímu stíhání, se ukáže nejdřív za několik týdnů.

Podle soudu uvedl Jaroslav Škárka nepravdivé informace opakovaně, třeba o době pořízení údajně klíčového důkazu – nahrávky předání peněz u Víta Bárty. Nevěrohodná byla podle soudce Šotta i Kristýna Kočí, případ by tak podle něj neměl skončit u obálek s penězi.

Jan ŠottSoudce Jan Šott (23. 1. 2013): „Orgány činné v trestním řízení by se měly nadále zabývat případnou trestní odpovědností obžalovaného Jaroslava Škárky a poškozené Kristýny Kočí za zločin či pokus zločinu křivého obvinění… a rovněž za vylákání hotovosti od obžalovaného Víta Bárty pod falešnou záminkou.“