Tíhu centrálního registru neunesl náměstek ministra

Praha - Náměstek ministra dopravy odpovědný za centrální registr vozidel Miroslav Drobný rezignuje ke konci února na svou funkci. O odchodu Drobného z resortu se spekulovalo v pátek, tehdy ale Drobný rezignaci popřel.

Správu problematického centrálního registru vozidel převzalo ministerstvo dopravy od resortu vnitra v červenci 2012. Nový systém se ale opakovaně potýkal s kolapsem, navíc trvá stav jeho vysoké chybovosti a podle úředníků je pomalý. „Pravda je, že na funkci náměstka jsem s panem ministrem (Zbyňkem Stanjurou) domluvený rezignovat ke konci února,“ prohlásil Drobný. Důvody odchodu blíže nespecifikoval.

Server Aktuálně.cz považuje za pravděpodobné, že Drobného odchod má souvislost s otálením při vypisování výběrového řízení na správce registru vozidel. Ten nyní spravuje společnost ATS-Telcom, která jej pro ministerstvo dopravy rovněž vytvořila a jíž smlouva na jeho spravování končí letos v březnu. Jisté v současnosti je, že vypsat výběrové řízení do konce března úřad nestihne a bude muset provozovatele vybrat bez řádného tendru.

Drobný v pozici náměstka ministra působil od loňského dubna, kdy jej do úřadu přivedl Stanjurův předchůdce Pavel Dobeš. V jeho kompetenci byla správa vnitřních záležitostí ministerstva a oblast legislativy.