Ze schodů padám, protože mám zanícený palec, oznámil Zeman

Praha – Vítěz první přímé prezidentské volby Miloš Zeman má zanícený palec na noze. Při odchodu ze své kanceláře prohlásil, že zdravotní potíž je také příčinou jeho projevů nestability. Známý fyzioterapeut Pavel Kolář mu prý předepsal léky, které by měly zlepšit Zemanovo zdraví. Dopolední návštěvě v motolské nemocnici věnoval asi hodinu.

„Konečně se zjistilo, proč padám ze schodů. Protože mám zanícený nerv v palci levé nohy. No a pan profesor Kolář v nemocnici v Motole mi předepsal léky, které toto padání ze schodů, jak doufám, odstraní,“ řekl novinářům Zeman.

Ještě jako kandidát na prezidenta absolvoval v létě operaci očí, při níž mu lékaři Ústřední vojenské nemocnice v Praze odstranili šedý zákal. Tehdy poznamenal, že po zákroku je naprosto bez zdravotních komplikací.

Loni v únoru pak Zeman podstoupil operaci šlachy v palci levé nohy, o kterou se mu postaral přední český ortoped - profesor Pavel Dungl, který v minulosti operoval i kyčelní kloub dosluhujícího prezidenta Václava Klause.

Pavel KolářPavel Kolář je považován za celebritu mezi českými fyzioterapeuty. Mezi jeho pacienty patří známé osobnosti, politici i špičkoví sportovci. S pohybovými problémy se do jeho rukou svěřili například desetibojaři Tomáš Dvořák a Roman Šebrle, oštěpař Jan Železný, tenista Radek Štěpánek nebo běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Už od roku 1990 se podílel také na léčbě prezidenta Václava Havla.