Úlovek celníků: Na letišti zadrženi pašeráci kokainu s rekordní zásilkou

Praha - Celníci odhalili v Praze na letišti Václava Havla rekordní zásilku 31 kg kokainu. Cena drogy je odhadem šedesát milionů Kč. Z pašování jsou podezřelí tři Nizozemci, kteří s drogou odhadem za 60 milionů korun cestovali z Dominikánské republiky. Zásilku našli celníci v kufrech mezi oblečením. Množství zadrženého kokainu je podle kriminalistů největší v historii České republiky.

Kokain pašovali z dominikánského Punta Cana ve svých osobních zavazadlech tři nizozemští občané, dva muži a jedna žena. Na stopu údajným pašerákům přivedly celníky informace, které o cestujících získali během letu. Podezřelá byla například trasa letu trojice cizinců, kteří místo přímé cesty z dovolené domů zvolili „okliku“ přes Prahu. Zavazadla vytipovaných cestujících následně podrobili důkladné kontrole, při které ve třech z nich postupně nalezli celkem 25 balíčků obsahujících bílý prášek. Ten orientační chemická analýza označila za kokain.

Určení vlastní hmotnosti a čistoty zajištěné drogy je předmětem další odborné expertízy. Zatím není jasné, zda droga byla určena pro český trh, nebo měla putovat do zahraničí.

Video Záběry celní správy
video

Záběry celní správy

Záběry celní správy

26.2.2013

Telefonát Pavla Drobka