Podle policie prodávali čtyři mladíci zvlášť silnou extázi

Praha - Policie viní čtyři mladíky z distribuce drogy extáze, která navíc obsahuje nezvykle velké množství účinné látky a objevuje se na ní symbol delfína. Možná právě na předávkování touto drogou ve čtvrtek zemřela v pražském Radiopaláci na maturitním večírku devatenáctiletá dívka.

Přestože má zatím policie jen nepotvrzené informace, zjistila, že v okolí dívky se tato nezvykle silná droga distribuovala. „Pražští detektivové varují zejména veřejnost a hlavně případné uživatele, aby si dávali pozor na to, co užívají. Tato látka je velmi nebezpečná a mohla by vést až ke smrti,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Kriminalisté v sobotu zadrželi čtyři mladíky ve věku 19 až 22 let. Vyšetřovatel je následně obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a s jedy. Policisté u nich navíc zajistili desítky tablet drogy extáze, expertiza pak zvýšené množství nebezpečné látky prokázala. Nyní jsou mladíci v policejní cele, o jejich vazbě rozhodne nejpozději zítra soudce.

Video Reportáž Karla Rožánka
video

Reportáž Karla Rožánka

Přesnou příčinu smrti mladé dívky kriminalisté zatím neznají. Určí ji až pitva, jejíž výsledky dostanou vyšetřovatelé na stůl během týdne. „Koncentrace účinné látky v modrých tabletách s vyobrazením delfína překračuje obvyklou hodnotu,“ dodala mluvčí. Obviněným hrozí u soudu až desetileté vězení, upřesnila Rösslerová.