Na dálnici D1 začalo mezi Lhotkou a V. Bíteší dopravní omezení

Velká Bíteš (Žďársko) - Na dálnici D1 mezi Velkou Bíteší a Lhotkou začalo ve směru na Prahu dlouhodobé dopravní omezení kvůli modernizaci komunikace. Mezi 153. a 162. kilometrem je doprava od dnešní 13:00 svedena do dvou zúžených jízdních pruhů a rychlost je omezena na 80 kilometrů v hodině. Dopoledne, kdy firma Gefab vyznačovala na povrchu vodorovné značení, se jezdilo jedním pruhem. Práce se podle policie obešly bez kolon a dopravních nehod.

„V úseku jsme nezaznamenali žádné větší problémy. Doprava v tomto úseku byla plynulá, provoz jede ve dvou jízdních pruzích,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. S instalací svislých dopravních značek na devítikilometrovém úseku začala společnost Gefab před šestou hodinou ráno.

Komunikace byla v tu dobu ještě vlhká po sobotním dešti, který plánované práce zpozdil o jeden den. „Začali jsme v šest hodin, doufám, že nás počasí zase nepřekvapí. Díval jsem se na radar, dopoledne by pršet nemělo, uvidíme,“ poznamenal ráno stavbyvedoucí Rudolf Rusler.

Do osmi hodin byl uzavřen pomalý jízdní pruh, aby auta rozvířila vzduch na rychlém
pruhu a povrch komunikace rychleji oschl. Teprve potom byl provoz převeden do pomalého pruhu a v rychlém začali značkaři se stříkáním žlutého vodorovného značení. Na asfaltovém povrchu mostů pokládají fólie, doplnil Rusler.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK
Autor: Luboš Pavlíček

Oba jízdní pruhy jsou nyní zúžené směrem ke středovému dělicímu pásu. Levý má šířku 3,25 metru a pravý tři metry. V pondělí tak mohou nastoupit stavbaři a začít s provizorním rozšířením dálnice. Řidiči musejí na D1 počítat s omezeními také na 104. a 113. kilometru, ta budou trvat do 20. května.

Přestavbu úseku Větrný Jeníkov - Jihlava udělá konsorcium Colas CZ a Porr za 649 milionů korun. Mezi Lhotkou a Velkou Bíteší dálnici opraví sdružení firem OHL ŽS s Alpine Bau, dostane 597 milionů Kč. Na opravy je na D1 připraveno 21 úseků od Mirošovic na 21. kilometru po exit Kývalka na 182. kilometru.

Video Reportáž Elišky Bučinové
video

Reportáž Elišky Bučinové