Počasí: Plavky nechte ve skříni, užijete spíš svetr

Praha - Po několika teplých dnech čeká Českou republiku od pondělí ochlazení. Teploty v příštím týdnu se budou pohybovat kolem 17 stupňů Celsia, výjimkou nebudou ani srážky. Oteplí se znovu až na přelomu května a června. Počítá s tím měsíční výhled počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„Následující období očekáváme cirkulačně dosti proměnlivé. Teplejší a chladnější periody v průběhu tohoto předpovědního období se pravděpodobně vzájemně vykompenzují, a proto období od 20. 5. do 16. 6. 2013 jako celek očekáváme teplotně i srážkově v mezích normálů. Po relativně chladnějším příštím týdnu předpokládáme pozvolné oteplování a nejtepleji by mělo být začátkem června,“ uvedl ČHMÚ.

Příští týden má být podle předpovědi srážkově průměrný a teplotně spíš podprůměrný, přičemž dlouhodobý průměr se pro toto období pohybuje mezi 12 až 17 stupni Celsia.

Nejvíce teplotně nadprůměrných dní očekávají meteorologové v týdnu od 3. do 9. června. Nejvíce srážek by mělo podle předpovědi spadnout na přelomu května a června, naopak nejsušší by měl být týden od 10. do 16. června.

Video Předpověď počasí
video

Předpověď počasí