Klaus: ODS nemůže s Nečasem pokračovat

Praha - ODS nemůže podle exprezidenta a zakladatele strany Václava Klause pokračovat bez změny lídra, tedy premiéra Petra Nečase. Lidé podle Klause pravici nevěří, proto je nutné razantní řešení, uvedl v rozhovoru v televizi Prima Family.

Klaus v televizním rozhovoru opět kritizoval Nečasovu vládu. Podle exprezidenta nemá „žádný tah na branku“. Otřel se také o koaliční stranu TOP 09, kterou označil za „mediální projekt“. Podle Klause se měla ODS ve vládě s TOP 09 rozloučit podobně, jako se nedávno rozloučila TOP 09 s ODS na pražské radnici.

Petr Nečas se vůči Klausově kritice ohradil. „Nemám čas sledovat televizní diskuse. Vláda a já osobně se musíme v současné době věnovat mnohem důležitějším věcem,“ reagoval Nečas. Kvůli povodním dnes navečer mimořádně zasedne vláda. „Pokud je Václav Klaus vůči vládě a mé osobě kritický, není to poprvé a já jeho kritiku všeho bez náznaku reálného řešení nesdílím,“ dodal premiér.

Exprezident také řekl, že zatím situaci v domácí politice jen sleduje a komentuje. „Kladu si otázku, jestli to stačí,“ dodal. Zda by chtěl kandidovat ve sněmovních volbách nebo volbách do Evropského parlamentu, neupřesnil. Ujistil ale, že jej ale oslovují různí evropští politici, kteří chtějí vytvořit organizaci, která by zastřešovala politické strany, které mají podobně euroskeptické názory jako on.