Exšéf detektivů Martinec pochybil. Přijde o část platu

Praha - Bývalý šéf protikorupční policie Tomáš Martinec podle kázeňského řízení vyzradil informace ze spisu. Policie mu chce na dva měsíce snížit plat o desetinu, Martinec se proti trestu odvolá, uvedlo Právo. Martinec chyboval, když vrchní žalobkyni Lence Bradáčové řekl, že její manžel figuruje v jedné kauze. Martinec rezignoval, ale u policie zůstává.

„Bylo konstatováno pochybení,“ oznámil náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení Václav Kučera. Za neoprávněné poskytnutí informace se Martincovi sníží plat o deset procent, a to po dobu dvou měsíců.

Rozhodnutí je zatím nepravomocné. „Nyní běží lhůta a já předpokládám, že se odvolám,“ řekl Právu Martinec. Ten nyní pracuje jako náměstek Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování. O nové místo zřejmě nepřijde.

  • „Nevidím důvod, abych s ním už kvůli tomu nepočítal. Kázeňských postihů je u policie uděleno několik stovek ročně,“ komentoval to policejní prezident Martin Červíček.

Původně vzniklo podezření, že Martinec spáchal trestný čin, což se však nepotvrdilo. „Závěry šetření vnitřní kontroly konstatovaly, že došlo k nestandardnímu postupu,“ uvedl již dříve Červíček. Proto předal případ ke kázeňskému řízení.