Šlégr se vzdal mandátu: Nechci dál přehlížet, co se tu děje

Praha – Těsně před přerušením schůze poslanců se Jiří Šlégr (NS-LEV 21) vzdal poslaneckého mandátu. Naznačil, že k jeho rozhodnutí přispěly i současné události kolem razie v nejvyšších vládních kruzích. „V posledních měsících se dost hovořilo o tom, že složím mandát poslance Parlamentu České republiky a vrátím se zpět do sportovního prostředí. Myslím si, že situace, v jaké se nacházíme, je pro mě ideální situací, kdy toto mohu učinit,“ konstatoval Šlégr.

Video Složení mandátu Jiřího Šlégra
video

Složení mandátu Jiřího Šlégra

Složení mandátu Jiřího Šlégra

Složení mandátu Jiřího Šlégra

Reakce Jiřího Šlégra k možnému návratu do Litvínova

LEV 21 k vývoji po razii ÚOOZ

Šlégr se chce vrátit k hokeji

„Už nechci být nadále u toho, jak budeme přehlížet věci, které se zde dějí. Nechci se na tom podílet, a proto se vrátím tam, kam si myslím, že patřím – do toho čistého prostředí mezi sportovce,“ řekl Šlégr poslancům, kteří následně propukli v smích. Šlégr ale pohotově kontroval poznámkou: „Jsem rád, že se smějete. Až se ti sportovci zase budou odněkud vracet, tak se s nimi přijdete vyfotit.“

Na závěr Šlégr dodal, že své rozhodnutí dlouho zvažoval a že pro něj bylo jeho působení ve sněmovně „obrovskou životní zkušeností“. „Já vám za ni děkuji a k dnešnímu dni skládám mandát poslance Parlamentu České republiky,“ prohlásil olympijský vítěz v ledním hokeji z Nagana.

JIŘÍ ŠLÉGR

Jiří ŠlégrJihlavský rodák, který nedávno oslavil 42. narozeniny, je členem prestižního Triple Gold Clubu, který sdružuje hokejisty, jimž se povedlo vyhrát na olympijských hrách, mistrovství světa a ve Stanleyově poháru.

Má za sebou přes 600 zápasů v NHL, v níž získal titul v roce 2002 s Detroitem.

Bohatou kariéru ukončil po sezoně 2011/12, kdy pomohl zachránit Litvínov v extralize, i kvůli vleklým problémům se zády.

Začátkem května však přiznal, že mu hokej chybí. Motivací pro něj byl i výkon dalšího šampiona z Nagana Martina Straky, který letos dovedl Plzeň k historickému titulu v extralize.


V politice ale Šlégr zůstává. Vedle místopředsednictví ve straně NS-LEV 21 zastává také funkci ministra pro sport ve stínové vládě stejné strany. V dolní komoře má Šlégra nahradit jeden z hlavních sponzorů národních socialistů Jiřího Paroubka, stranický místopředseda Petr Benda.