Meteorologové rozšířili varování před bouřkami, zasáhnou i Moravu

Praha – Silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami, silným větrem a krupobitím hrozí od odpoledne nejen v Čechách, ale i v západní části Moravy. Na většině tohoto území by se měly vyskytovat do půlnoci. Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a v západní polovině Moravy by s nimi však měli lidé počítat až do čtvrteční noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) tak rozšířil a částečně i prodloužil svou úterní výstrahu. Aktuální předpověď počasí najdete ZDE.

Podle aktuálního upozornění silné bouře hrozí v Praze a v krajích Středočeském, Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Libereckém a Ústeckém dnes od 15:00 do 23:00.

V Pardubickém, Královéhradeckém kraji a na Vysočině bude podle meteorologů bouřit od dnešních 15:00 do čtvrtečních 22:00, obyvatelé Jihomoravského a Olomouckého kraje by s tím měli počítat ve čtvrtek od 14:00 do 22:00.

Při bouřkách může v přívalových srážkách za hodinu napršet až kolem 30 milimetrů, mohou padat i kroupy a silný nárazový vítr může dosáhnout rychlosti až 72 kilometrů za hodinu.

Ojediněle mohou být zatopena níže položená místa a sklepy, hrozí i zranění předměty uvolněnými větrem nebo ulomenými větvemi a zásah bleskem, varovali meteorologové. Také doporučili, aby lidé zajistili před větrem okna i dveře a odstranili nebo upevnili volně položené předměty, například zahradní nábytek.