Na Moravě v sobotu pořádně zaprší, stoupnou hladiny řek

Praha - Na severovýchodě Moravy a Slezska bude v sobotu vydatně pršet. Hladiny řek odvodňujících Rychlebské hory, Jeseníky a Beskydy tak stoupnou. Český hydrometeorologický ústav proto vydal výstrahu, povodňových stupňů by ale vodní toky zřejmě neměly dosáhnout. Příští týden se pak ochladí, bude jen kolem patnácti stupňů.  

Zdroj: ČTK/DPA Autor: Victoria Bonn-Meuser

Upozornění před vydatným deštěm platí pro:

  • Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj 
  • pro sobotu do 02:00 do 22:00

V severovýchodní polovině Moravy a ve Slezsku bude ve druhé polovině noci na sobotu docházet k přibývání srážek od severovýchodu. Pokračovat budou i během sobotního dne. Během pozdního odpoledne by měl podle předpovědi déšť slábnout a v noci na neděli pak zcela ustat. Napršet by ale mohlo až 40 milimetrů srážek a v Rychlebských horách, Jeseníkách a Beskydech ojediněle kolem 50 milimetrů. 

V sobotu se budou teploty pohybovat mezi 17 až 21 stupni, na severovýchodě a východě území bude ale jen kolem 15 stupňů, na horách pak bude ještě o dva stupně méně. V neděli teploty vyšplhají na 18 až 22 stupňů, na západě bude ale jen kolem 16 stupňů. 

Od pondělí se ochladí

V pondělí postoupí do střední Evropy od západu okluzní fronta, za ní k nám začne po zadní straně hluboké tlakové níže postupující přes jižní Skandinávii nad Pobaltí proudit studený vzduch od severozápadu.

V pondělí bude oblačno, místy přeháňky, přes den bude 12 až 16 stupňů, na východě až 19 stupňů. Na úterý předpovídají meteorologové zpočátku zataženou oblohu s deštěm a ojediněle mlhy. Přes den by mělo být 11 až 15 stupňů. Vyhlídka počasí od středy do soboty: Oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, jen přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty 9 až 4 stupně, nejvyšší denní teploty 11 až 16 stupňů.

Video Předpověď počasí
video

Předpověď počasí