Potyčka pokračuje: Senátor Dryml byl vyloučen ze SPOZ

Praha - Senátor Vladimír Dryml již není členem SPOZ. O jeho vyloučení rozhodla organizace strany v Hradci Králové. Zprávu potvrdil krajský předseda Miroslav Matějka. Dryml nedávno kritizoval právě Matějku za nečestné metody při náboru členů. V půlce září se s ním dostal do potyčky na krajské konferenci strany.

Na nedávné krajské konferenci se Dryml s Matějkou dostali do potyčky. Senátor flétnistu a šéfa Českých doteků hudby při vzrušené debatě chytil za kravatu. Následně uvedl, že by Matějka „zasloužil pár facek, aby se konečně probral“. Matějku Dryml také obvinil z takzvaného velrybářství při náboru straníků. Matějka Drymlova narčení odmítl.

„Brutální a křupanské“

Senátor si minulý týden stěžoval na údajně nedemokratické prostředí ve SPOZ. „V ČSSD to má aspoň nádech demokracie, ve SPOZ je jednání brutální a křupanské,“ řekl pro server Česká pozice. Dryml též kritizoval způsob dosazení zpěváka Daniela Hůlky za lídra kandidátky SPOZ pro předčasné volby v hradeckém kraji.

Dryml získal senátorský mandát v roce 2008 v obvodu Hradec Králové ještě jako člen ČSSD. Hradecká SPOZ však nedávno uvedla, že s Drymlem jako senátorským kandidátem ve volbách v příštím roce nepočítá. Do senátních voleb v Hradci Králové hodlá SPOZ vyslat ředitele hradecké fakultní nemocnice Romana Prymulu (nestraník).

Dryml, který je předsedou senátního klubu SPOZ-KSČM-Severočech, se v minulých dnech postavil za kandidaturu Miroslava Šloufa v Praze. Šloufa do čela kandidátky schválila pražská SPOZ, předsednictvo ho ale brzy poté vyškrtlo a nahradilo ministrem dopravy v demisi Zdeňkem Žákem.