Policie našla v Praze u Vltavy sedmou část lidského těla

Praha - Policisté dnes ve Vltavě nedaleko Barrandovského mostu našli lidskou nohu. Patří zřejmě k dalším šesti částem těla mrtvé ženy, které policisté nalezli v první polovině října. Potvrdit to ale musí soudní pitva, řekl dnes pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

První část těla - nohu - objevil 9. října trenér z veslařského klubu u Strakonické ulice. O den později byli policisté přivoláni k Barrandovskému mostu, kde na smíchovské straně Vltavy leželo torzo těla. Vpodvečer pak při prohledávání okolí našli igelitový pytel s jinou částí lidského těla, kterou kvůli vyšetřování zatím odmítají specifikovat. V pátek 11. října přibyly v okolí Barrandovského mostu další tři nálezy. Pokud by dnes nalezená levá noha skutečně patřila mrtvé ženě, zbývalo by policistům nalézt ještě hlavu a levou ruku, jinak je tělo kompletní.

Žena byla světlé pleti, ve věku okolo 30 až 40 let, střední postavy a vysoká asi 169 až 175 centimetrů. „Na pravé straně podbřišku měla jizvu po operaci slepého střeva. Dalším poznávacím znamením by mohlo být to, že žena měla v pupíku náušnici - takzvaný piercing a velikost nohy číslo 41,“ uvedla již dříve policie.

Obdobný případ řešili pražští kriminalisté už před dvěma lety a dodnes u něj není zřejmá totožnost oběti ani pachatele. Části ženského těla se podobně jako v aktuální kauze našly zabalené v igelitových pytlích, mrtvé bylo kolem 50 let a podle typu zubní náhrady pocházela zřejmě ze Slovenska nebo jiné země na východ od Česka. Policie už dříve uvedla, že souvislost mezi vraždami zatím nelze potvrdit, ani vyvrátit.