Policie zasahovala v České poště, odvedla si devět lidí

Praha – Policie při zásahu ve dvou budovách České pošty zadržela a obvinila devět lidí. Případ se týká údajné manipulace se stavebními zakázkami malého rozsahu. Akce detektivů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu začala už ráno před šestou hodinou v objektu hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze 1 a v bývalé centrále v Olšanské ulici na Žižkově.

„Tři osoby z těchto devíti obviněných působily v pozici veřejného zadavatele. Zbylých šest osob působilo v soukromém sektoru, který nějakým způsobem s veřejným zadavatelem kooperoval,“ sdělila vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová, jejíž úřad má případ na starost. Zadržení byli obviněni ze dvou trestných činů – sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky a podplácení.

Podle mluvčího pošty Ivo Mravinace souvisela razie s vyšetřováním činnosti bývalého zaměstnance podniku. Provoz pošt není nijak omezen, policisté se pohybují pouze v administrativních prostorách.

„Potvrzujeme, že v několika objektech České pošty je Policie ČR, vyžádali si řadu dokumentů, samozřejmě jsme jim poskytli veškerou součinnost. Podle předběžných informací se jedná o vyšetřování činnosti našeho bývalého zaměstnance. V tuto chvíli nemáme další informace, událost proto nemůžeme blíže komentovat,“ informoval ráno mluvčí pošty.

Podle informací MF Dnes bývalý zaměstnanec opustil poštu před půl rokem. Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták odmítl zásah jakkoli komentovat. U soudu by obviněným hrozil za podplácení až šestiletý trest, za sjednání výhody pak trest o dva roky vyšší.