Na Klínovci zemřel řidič sněžného skútru

Chomutov – Na Klínovci v Krušných horách zemřel včera večer osmatřicetiletý řidič sněžného skútru. Okolnosti jeho smrti teď prošetřují kriminalisté z Kadaně. „Byla nařízena soudní pitva, která by měla určit příčinu smrti,“ uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová. Muže ležícího pod skútrem našla u jedné z chat žena, která tudy procházela a přivolala pomoc.

Jako první na místo dorazila horská služba. „Shodou okolností byli naši záchranáři připraveni v garáži s veškerou výstrojí, takže jsme u zraněného byli během velice krátké doby. Jakmile jsme dorazili, museli jsme nejdříve muže vyprostit a ihned poté jsme začali s ošeřením,“ popsal zásah náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.  

Muž byl podle něj v bezvědomí a bez známek srdeční činnosti, pokusili se ho proto resuscitovat. V této činnosti pak dalších zhruba tři čtvrtě hodiny pokračovala i záchranná služba, muže se ale oživit nepodařilo.  

„Nevíme sice, jak konkrétně k této nehodě došlo, ale upozorňuji návštěvníky hor, že sněžný skútr není hračka. Jde o stroje těžké, které rychle reagují na jakýkoliv podnět a v rukou nezkušeného jezdce pak může lehce dojít k ohrožení života jeho i ostatních kolem,“ varoval Güttner.