Skrýval se 10 let ve Venezuele, teď ho policie přivezla do ČR

Praha – Muže, který se deset let skrýval před zákonem ve Venezuele, přivezla policie zpět do Česka. Vypátrala ho ve spolupráci s venezuelskými kolegy. Byl na něj vydán mezinárodní i evropský zatykač. Soud čtyřicetiletého muže v roce 2004 potrestal za trestné činy podvodu na 2,5 let vězení za padělání a pozměňování veřejné listiny a zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Muž byl nezvěstný od vynesení rozsudku před deseti lety.

Kriminalisté získali v poslední době informace, které nasvědčovaly, že se hledaný muž pohybuje po Venezuele. „Po intenzivní komunikaci s venezuelskou policií se tato skutečnost potvrdila a prostřednictvím diplomatických úřadů se podařilo muže vypátrat, zadržet a dosáhnout i jeho vydání do České republiky,“ doplnila mluvčí policejního prezidia Vlasta Suchánková.     

V poslední době jde pro tuzemskou policii o nejméně čtvrtého Čecha, který byl nalezen v zahraničí, když se skrýval před zákonem. Minulý týden policisté v Rakousku zatkli architekta Marka Řičáře alias Josefa Marka, který si má za dotační podvod a praní špinavých peněz odpykat šest let vězení (více čtěte zde). O týden dříve pak „lovci lebek“ informovali o převozu dvou Čechů, kteří se před soudy nebo nástupem do vězení několik let skrývali v Indonésii a Dominikánské republice.