O víkendu spadnou teploty až o deset stupňů a nasněží

Praha - Po řadě nadprůměrně teplých dní dorazí v sobotu do České republiky studená fronta. Teplota spadne o deset stupňů a bude i sněžit. Podle Českého hydrometeorologického ústavu ale ochlazení nepotrvá dlouho a příští týden už by počasí mělo odpovídat březnovému průměru.

Celý pracovní týden bude jasný a slunečný, v pátek se nejvyšší denní teploty vyšplhají na 15 až 19 stupňů Celsia. Do soboty se ale ochladí na šest až deset stupňů, a v neděli dokonce na tři až osm stupňů. Zároveň bude celý víkend vát čerstvý vítr, a pocitová teplota tak bude ještě nižší.

„Ochlazení bude razantnější hlavně na horách, kde bude během víkendu i sněžit. Sněhové vločky se v noci na neděli a v neděli ráno mohou objevit i v nížinách, přes nedělní den ale teploty budou v nižších polohách nad nulou, sníh by tak měl odtávat. Na horách bude mrznout a sníh by tam měl zůstat ležet,“ sdělil Jan Šrámek z ČHMÚ.

Pylová sezona začala o tři týdny dřív

Příští týden už by se měly teploty vrátit do březnového průměru. Předpověď počítá s nejvyššími denními teplotami mezi osmi až 12 stupni Celsia, v noci pak mezi šesti až jedním stupněm.

Teplé počasí už zahájilo i pylovou sezonu. Oproti loňsku o tři týdny dřív. Nejagresivnější jarní alergen - bříza - má za sebou svůj první vrchol. Pokud vydrží sucho, bude jarní pylová sezona intenzivnější, ale zase kratší.

Video Pylová sezona v plném proudu
video

Pylová sezona v plném proudu