Ševčík je staronovým děkanem Národohospodářské fakulty VŠE

Praha - Miroslav Ševčík bude příští čtyři roky opět děkanem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. Zvolil ho akademický senát sedmi z devíti hlasů. Ševčík se dostal v minulosti do sporu s částí studentů i vyučujících, kteří tvrdili, že se zbavuje svých odpůrců z řad kvalitních pedagogů, používá silové metody jednání a snaží se před blížící se volbou prosadit do akademického senátu své příznivce.

„Je pro mě ctí stát v čele týmu odborníků, kteří učí a vědecky bádají na Národohospodářské fakultě VŠE. Těším se na další spolupráci s nimi a jsem rád, že se shodujeme v tom, co považuji já osobně za nejdůležitější, totiž, že my všichni jsme tady především pro studenty,“ řekl po svém zvolení Ševčík. Ke sporu se studenty a pedagogy už dříve uvedl, že vše vyvolalo několik kantorů ve snaze zakrýt zpronevěřené peníze ze služebních cest. Podle auditu mělo jít o více než jeden milion korun.

„Miroslav Ševčík prokázal v minulém funkčním období, že je osobností, která dokáže realizovat jasnou vizi o profilu naší fakulty,“ komentoval výsledky volby předseda akademického senátu Ján Pavlík.

Národohospodářská fakulta je jednou ze šesti fakult pražské VŠE. Na VŠE studuje přes 20 000 studentů, učí zde více než 700 pedagogů. Absolventi školy patří ve statistikách k nejlépe vydělávajícím.