Taxikáře střílí sériový vrah, soudí psychopatolog

Praha - Policie dál pokračuje v pátrání po vrazích pražských taxikářů. Případ z minulého týdne, kdy se našli dva mrtví muži v Uhříněvsi, vyšetřují dohromady s vraždou taxikáře z února. Deník Blesk napsal, že všichni tři byli zastřeleni stejnou zbraní. Detektivové vyslechli stovky taxikářů a pátrají po svědcích, kteří mohli vozy taxikářů vidět v centru Prahy. 

„Objasňování všech tří vražd taxikářů řeší kriminalisté v jednom pracovním týmu,“ informovala policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Mladší ze zavražděných taxikářů odjel ve vozidle Renault s posledním zjištěným zákazníkem v pátek 11. dubna v 01:40 z Ječné ulice v Praze 2. „Z tohoto důvodu žádají detektivové svědky, kteří se v tuto dobu pohybovali v Ječné ulici mezi Karlovým náměstím a I. P. Pavlova, aby neprodleně kontaktovali tísňovou linku 158 a poskytli tak policistům další cenné informace k případu,“ uvedla mluvčí. 

Druhý zavražděný taxikář projížděl černým superbem Rytířskou a Husovou ulicí v Praze 1 ve čtvrtek 10. dubna ve 23:15, a proto policie hledá svědky i z této lokality.

Video Vraždy taxikářů v Praze má zřejmě na svědomí jediný pachatel
video

Vraždy taxikářů v Praze má zřejmě na svědomí jediný pachatel

Vraždy taxikářů v Praze má zřejmě na svědomí jediný pachatel

18.04.2014 U

Policie hledá vrahy tří pražských taxikářů

Pachatel či pachatelé vražd si je zastavili v centru Prahy a požádali o odvoz na okraj města. Těla zastřelených taxikářů byla objevena na polní cestě v ulici K Netlukám. Kde se našla odstavená auta, policie zatím nezveřejnila.

„Z hlediska terminologického je to sériový vrah. Jde o pachatele nebo více pachatelů, kteří spáchali dvě a více vražd na více místech s tím, že mezi nimi byla tzv. cooling-off perioda, což je čas pro emocionální vychladnutí a promyšlení dalších činů,“ vysvětluje psychopatolog Andrej Drbohlav, autor knihy Psychologie sériových vrahů. 

Stejný den i ulice

Třetí vražda taxikáře, kterou vyšetřuje stejný tým detektivů, je případem ze začátku února. Tehdy se tělo dvaačtyřicetiletého muže našlo v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2. Právě Lužická ulice figuruje i v případu druhé vraždy - vrah v ní zaparkoval auto jednoho ze zavražděných. Stejný je také den, kdy se vraždilo, čtvrtek.

„Jsou tam některé charakteristické rysy, třeba střelba zezadu určitým typem zbraně. Zároveň jede podle určitého scénáře. Nalezne svoji oběť v centru Prahy, nechá se odvést na konkrétní místo, po usmrcení ji vyhodí z auta a s tím se navrátí na místo činu, kde opět vraždí. To napovídá tomu, že by se k té činnosti mohl navracet,“ prozradil psycholog.

Kvůli vraždám policie varuje ostatní taxikáře. Někteří provozovatelé pražských taxislužeb v reakci prosazují objednávání jízd přes dispečink.