Výpadek zabezpečení zastavil vlaky mezi Prahou a Moravou

Praha - Na trase mezi Úvaly a Běchovicemi vypadlo kvůli odpolední bouřce zabezpečovací zařízení. Kolem 16:00 se tak provoz na trati zastavil v obou směrech, od 17:30 vlaky už opět v úseku jezdily bez omezení. Provoz na trati přitom během dnešního dopoledne ochromila spadlá trolej, kvůli které musela být zrušena zhruba desítka vlaků a další nabíraly přibližně půlhodinová zpoždění. 

Podle informací na webu Českých drah se provoz v uvedeném úseku po zprovoznění obou kolejí postupně rozjíždí, některé vlaky ale mohou mít zpoždění.

  • Aktuální informace naleznete ZDE

Kvůli spadlé troleji musely být již od dnešního rána do zhruba 14:00 zrušeny spoje linky S7 z Berouna do Úval, rychlíkové spoje jezdily objízdnou trasou přes Lysou nad Labem a Nymburk. Příčinou poruchy bylo podle SŽDC prasklé kotevní lano, které drží trolej. Závada způsobená pravděpodobně únavou materiálu poškodila elektrické vedení zhruba na desetikilometrovém úseku.

Trakční vedení se prověsilo v části koridoru, která ještě neprošla modernizací. Úsek za Prahou je navíc dlouhodobě problémový – jen loni zde Správa železniční dopravní cesty musela řešit 31 omezení. Zčásti za to mohli zloději kovů, zčásti výluky způsobily přírodní vlivy. Modernizace koridoru je naplánovaná na konec letošního roku.