Zpěvák Hrůza utrpěl při potyčce na Stodolní ulici těžké poranění mozku

Ostrava - Zpěvák Michal Hrůza je těžce zraněný po incidentu na Stodolní ulici v Ostravě, kam přijel na festival Colours of Ostrava. Mluvčí Městské nemocnice Ostrava Magda Otáhalová potvrdila, že po úrazu mozku prodělal operaci a zůstává v umělém spánku. Jeho stav je stabilizovaný, nicméně nadále velmi vážný, dodala. Policie případ vyšetřuje jako těžké ublížení na zdraví.

Incident, kterého se účastnilo několik lidí, se odehrál na Stodolní ulici o půl čtvrté nad ránem. Podle informací policie skončil tak, že dvaačtyřicetiletý zpěvák zůstal ležet těžce raněný na zemi. Policisté už vyslechli první svědky, na místě činu zajistili důležité stopy. „Případ kvalifikujeme jako těžké ublížení na zdraví s trestní sazbou až deset let vězení,“ uvedla mluvčí policie Gabriela Holčáková. Policisté vyzývají případné další svědky, aby se přihlásili a podali o incidentu svědectví.

Informace o zpěvákově zranění potvrdila jeho mluvčí Martina Tůmová. Hrůza je v Ostravě od středy. Vystupoval na Festivalu v ulicích, dnes večer měl hrát na Colours of Ostrava. Mluvčí festivalu Jiří Sedlák sdělil, že koncert je zrušený. „Je nám velice líto, co se stalo. Na festivalu zastoupí Michala Hrůzu kapela Vložte kočku, která měla velký úspěch na konferenci Czech Music Crossroads,“ řekl Sedlák.

Hrůza byl dříve frontmanem kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů jako je například Zejtra mám. V roce 2006 založil vlastní skupinu. Je mimo jiné autorem písně k seriálu Vyprávěj, k filmům Lidice nebo Zakázané uvolnění.

Video Michal Hrůza vážně zraněn
video

Michal Hrůza vážně zraněn