Lékaři probudili zpěváka Hrůzu z umělého spánku

Ostrava – Lékaři probudili z umělého spánku zpěváka Michala Hrůzu. V něm byl udržován poté, co byl v noci 17. července napaden v ostravské Stodolní ulici dvojicí mladíků. Třiačtyřicetiletý hudebník utrpěl poranění mozku.

„U zpěváka Michala Hrůzy došlo k probuzení z umělého spánku. Jeho stav je stabilizován. Děkujeme všem za projevenou podporu, které si velmi vážíme,“ uvedl zpěvákův management na internetových stránkách.

Podle dosavadních informací zpěváka zbili nad ránem před zahájením Festivalu Colours of Ostrava dva mladíci, kteří nyní sedí ve vazbě. Podezřelí ve věku 18 a 19 let jsou obviněni z ublížení na zdraví, vydírání a výtržnictví, hrozí jim až 12 roků vězení.

Hrůza je potkal uprostřed noci na 17. července v ostravské Stodolní ulici, kam se přišel bavit s přáteli po koncertu na doprovodném programu festivalu Colours of Ostrava. Podle dosavadních informací se mladíci prali a Hrůza je chtěl od sebe oddělit. Když se mu to nedařilo, chtěl zavolat policii. V tu chvíli se prý oba vrhli na něho. Záchranáři našli zpěváka ležet na ulici s rozbitou hlavou. Jeho manažerka zrušila všechny koncerty včetně toho na ostravském festivalu. Mnozí vystupující i diváci tam pak na něho vzpomínali s přáním, aby se brzy uzdravil a vrátil na pódia.

Michal Hrůza

Dvaačtyřicetiletý zpěvák se proslavil jako frontman skupiny Ready Kirken, s níž nazpíval řadu hitů. Od roku 2006 vystupuje s vlastní skupinou. Je mimo jiné autorem písně k seriálu Vyprávěj, k filmům Lidice nebo Zakázané uvolnění.


Policie v těchto dnech zahájila výslechy svědků. Někteří se přihlásili na výzvu kriminalistů, protože celý incident viděli. Hlavně s ohledem na rozsah zranění a prognózu dalšího vývoje policie kontaktovala v tomto případě i soudního znalce. Expert z oboru soudního lékařství má policistům podle dozorujícího státního zástupce Davida Bartoše popsat mechanismus útoku i určit rozsah zranění.

Ostravská Stodolní ulice, kde Hrůza ke zranění přišel, bývala kdysi vyhlášená jako centrum stylových klubů, zábavy, kvalitní hudby i jiného umění. V posledních letech její úroveň prudce upadla. Daří se tam hlavně překupníkům drog, násilí, krádežím a prostituci. Většina obyvatel Ostravy se Stodolní a jejímu okolí po setmění vyhýbá. Vedení města Ostravy si je toho vědomo. I s ohledem na incident se zpěvákem, který Ostravě nedělá dobrou reklamu, tam alespoň navýšilo počet strážníků. „Stodolní ulice bude nonstop pod kontrolou do té doby, dokud nebude bezpečnější,“ prohlásil ostravský primátor Petr Kajnar.