Presleyho vlasy byly vydraženy za 300 tisíc korun

Chicago - Více než 18 000 dolarů (v přepočtu přes 300 000 korun) zaplatil na aukci v Chicagu kupec za chomáč vlasů Elvise Presleyho. Zájem o hvězdu neutichá ani v době hospodářské krize. Podepsaná košile, kterou zpěvák nosil, se prodala za milion korun. A dražily se i další věci - kapesníky, svatební portrét nebo několik podepsaných nahrávek.

O osobní předměty legendy rock&rollu byl zájem. Několik nepraných kapesníků, do kterých si Elvis Presley utřel pot, bylo prodáno za 12 000 dolarů, dva šátky se zpěvákovým podpisem stály 40 000. A pramen vlasů, hlavní atrakce dražby, vyšel kupujícího včetně daně zhruba na 300 000 korun.

Vlasy prý ustřihl Presleymu holič v roce 1958, když zpěvák nastupoval do armády. Chomáč se pak dostal do sbírky dvou set předmětů souvisejících s Presleym, kterou vytvořil předseda zpěvákova fanklubu Gary Pepper. „Věříme v pravost vlasů - hlavně kvůli množství předmětů, které v 60. letech Gary shromáždil,“ sdělila Mary Williamsová z chicagské aukční síně.

Video Aukce předmětů zpěváka Elvise Presleyho
video

Aukce předmětů zpěváka Elvise Presleyho

Pepper zemřel v roce 1980, tedy jen dva roky po smrti svého přítele Elvise Presleyho. Sbírku věnoval své ošetřovatelce. Mezi vydraženými předměty byl také svatební portrét, tričko, v němž Presley vystupoval, nebo množství podepsaných nahrávek.

Elvis Presley (vlevo)
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24