Rakousko zahájilo lyžařskou sezonu

Schladming (Rakousko) – Nejen české hory, ale i Rakousko zahájilo předčasně lyžařskou sezonu kvůli nebývalému ochlazení. Do dnešního dne mohli lidé lyžovat jen na ledovci, ale o víkendu se otevřela i další centra. Svahy ve štýrském Schladmingu pamatují již hodně lyžařských rekordů, teď k nim ale přibyl další. Ještě nikdy na něm nebyli lyžaři už v polovině října.

„Takhle brzy jsme zatím nikdy nezačali. Před dvěma lety to bylo 24. října. Letos je to už sedmnáctého,“ vyjádřil se člen vedení lanovek Planai-Hochwurzen Karl Royer. Provoz zatím, kromě ledovcových areálů, zahájilo jen několik rakouských středisek. Na sjezdovkách leží převážně přírodní sníh, sněžná děla jen vypomáhají.

Plány na víkend změnili především rakouští lyžaři, jazyky sousedních zemí se na sjezdovkách zatím ozývaly jen sporadicky. Pokud počasí nepředvede další veletoč, měly by k prvním vlaštovkám už příští víkend přibýt další. Párty, které měly v listopadu sezonu oficiálně odstartovat, se tak nejspíš budou konat za plného běhu.

Video Reportáž Jana Moláčka
video

Reportáž Jana Moláčka