Jeden hurikán u Mexika zeslábl, blíží se zřejmě další

Mexiko – Hurikán Rick zasáhl západní pobřeží Mexika. O život připravil zatím jednoho člověka v přístavním městě San José del Cabo, kterého vlna strhla z mola. Hurikán postupně zeslábl na tropickou bouři. Zřejmě se vyhne jižnímu cípu Kalifornského poloostrova. Rick je už sedmý hurikán v letošní sezóně. Meteorologové teď vydali nové varování – tropická bouře Neki jižně od Havaje se nejspíš změní na další hurikán.

Vichry hurikánu zeslábly z rychlosti 230 kilometrů za hodinu na zhruba 165 kilometrů v hodině. Podle meteorologů by mohl živel nadále zeslabovat, přesto si udrží svou nebezpečnost i při úderu na pevninu zhruba v polovině týdne.

Turistická letoviska v nejjižnějším cípu Kalifornského poloostrova se připravovala na hurikán Rick několik dní. Někteří turisté přerušili svoji dovolenou a místa na trase hurikánu raději opustili. Pláže zůstaly prázdné. Vlny dosahovaly výšky až 4 metrů. Hurikán narušil i velkou mezinárodní soutěž ve sportovním rybolovu v Los Cabos; 800 rybářů ze Spojených států, Ruska i Japonska počítá s tím, že začátek soutěže se odloží. Ani odborníci nedokážou určit, kde přesně a jak silně hurikán udeří.

Video Hurikán Rick ohrožuje Mexiko
video

Hurikán Rick ohrožuje Mexiko