V Bostonu zabránili teroristickému útoku na obchodní centrum

Boston - Muže podezřelého z terorismu zadržela policie v Bostonu. Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že společně se dvěma komplici plánoval útok na nákupní centrum a podílel se na distribuci videonahrávek propagujících muslimskou svatou válku. Podle úřadů vycestoval 27letý Tarek Mehanna ze Sudbury ve státě Massachusetts na Blízký východ, kde prošel teroristickým výcvikem. Je obviněn také ze šíření teroristických videonahrávek. Hrozí mu až 15 let vězení.

„Mehanna a jeho společníci se spolu několikrát bavili o plánu sehnat automatické zbraně a náhodně postřílet několik lidí v nákupním centru. Tyto diskuse dospěly až do stadia plánování, kde seženou zbraně, jak bude útok synchronizován a jakým způsobem zneškodní pracovníky ostrahy,“ uvedl státní žalobce Michael Loucks.

Mehanna byl již v lednu 2009 obviněn z křivého svědectví v souvislosti s vyšetřováním spojeným s terorismem. Podle obžaloby osnoval své plány od roku 2001 do roku 2008 společně s mužem jménem Ahmad Abousamra a s ostatními společníky. Mehanna byl zatčen dnes ráno ve svém domě nedaleko Bostonu.

/*json*/{"map":{"lat":42.3889800576,"lng":-71.188659668,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":42.358431,"lng":-71.059773,"type":"1","description":""},{"lat":42.383428,"lng":-71.416172,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Za poslední měsíc jde o čtvrtý případ spojený s teroristickými útoky na území USA. Koncem září zatkla policie muže, který chtěl ve Springfieldu v Illinois odpálit nálož před vládní budovou. Přibližně ve stejnou dobu byl zatčen i devatenáctiletý Jordánec, jenž údajně připravoval pumový útok na výškovou budovu v centru Dallasu. Patrně největší pozornost si v posledních dnech vyžádalo zatčení Najibullaha Zaziho, který je obviněn z přípravy útoku, během kterého chtěl odpálit acetylenové bomby v newyorských příměstských vlacích.

Al-Káida vyhrožuje teroristickými útoky proti Německu
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24