Tyčinka zabodnutá do mozku se málem stala dítěti osudnou

Peking - Čínští lékaři vyjmuli čtrnáctiměsíčnímu chlapci z hlavy jídelní tyčinku. Batole si ji nešťastnou náhodou zarazilo nosem až do mozku, když jeho matka myla v kuchyni nádobí. Li Ťing-čchao z východočínské provincie Šan-tung se nyní v nemocnici léčí z infekce, která se do jeho těla po poranění dostala. Propuštěn by měl být do týdne.

Provinční nemocnice nemají potřebné vybavení, aby jídelní nástroj mohly bezpečně vyjmout. Liovi rodiče proto museli okamžitě po incidentu 26. prosince absolvovat desetihodinovou cestu autem na sever do čínské metropole. Chlapce v pekingské nemocnici přijali s vysokou horečkou a nepravidelnou činností srdce. Neurochirurgové se obávali, že po odstranění předmětu, který byl v Liově mozku zaryt v hloubce čtyř milimetrů, by mohlo nastat krvácení, případně ochrnutí a smrt.

„Naštěstí se odstranění projevilo jen malým krvácením a infekcí,“ řekl mluvčí kliniky Čchen Ja-wej. Dodal, že tamní neurochirurgové mají rozsáhlé zkušenosti s tyčinkami vraženými do očí, čel i zapadnutými v krcích neopatrných strávníků.