Šestnáctiletý Španěl je už tři týdny dívkou

Madrid – Španělští lékaři v Barceloně provedli první operativní změnu pohlaví u nezletilého. Šestnáctiletý chlapec podstoupil operaci před třemi týdny a daří se mu dobře. Během příštích měsíců jej bude pozorovat konzilium lékařských specialistů a psychiatrů, oznámil na dnešní tiskové konferenci v Barceloně plastický chirurg Iván Mañero.

Chlapec prý již od velmi raného věku cítil, že je ve skutečnosti dívkou. Nejprve musel absolvovat dvouletou hormonální a psychiatrickou léčbu. Vzhledem k tomu, že se jedná o nezletilého, musel dát poté podle španělského práva svolení k operaci soud. Mañero podle britského deníku The Sun upřesnil, že chlapec nebyl prvním Španělem, který před dosažením 18 let žádal o změnu pohlaví. Nicméně byl první, jehož rodiče byli ochotni se postavit španělskému právu, aby jejich dítě bylo šťastné.

Šestnáctiletý Španěl, který si nechal změnit pohlaví:

„Vždy jsem se cítil jako dívka uvězněná v těle chlapce.“

Podle Mañera je vhodnější provést změnu pohlaví před dosažením 18 let věku, protože jde o menší operační zákrok vzhledem k tomu, že pacient ještě není tolik vyvinutý. Loni barcelonští lékaři změnili pohlaví 25 lidem (patnácti mužům a deseti ženám), všem pacientům ale bylo více než 18 let.

Loni v únoru se nejmladší osobou, která si nechala změnit pohlaví, stal šestnáctiletý Němec Tim Petras, který si následně změnil křestní jméno na Kim. Tim se prý považoval za dívku už od svých dvou let, po operaci pracuje jako modelka pro kadeřnický salon.

Španělský plastický chirurg Iván Mañero
Španělský plastický chirurg Iván Mañero