Hluchoněmý člověk zachránil ženu z hořícího domu

Pasadena (USA) - Hluchoněmý Američan se stal hrdinou texaské Pasadeny. Neslyšel, jak jeho sousedka křičí o pomoc, ale viděl, jak ženu od smrti dělí doslova už jen krůček. I přes svůj handicap dokázal zasáhnout a ženě zachránit život. Ta vyvázla ze smrtící pasti s lehkým zraněním na noze. Lidé, které požár připravil o domov, mají zatím jen náhradní ubytování. Říkají ale, že na tom nesejde, dokud vedle nich bydlí jejich nový hrdina.

Duchapřítomnost hluchoněmého McCollougha zachránila ženě život

Merenda Flanaganová, zachráněná žena

„Každý den se probudím a děkuju mu. Každé ráno se za něj budu modlit.“

Video Zachráncem se stal hluchoněmý člověk
video

Zachráncem se stal hluchoněmý člověk

Vypuknutí požáru se v případě propásnutí klíčového okamžiku stává smrtící pastí. V tu chvíli je drahá každá vteřina. Merenda Flanaganová klíčový okamžik k úniku propásla. Plameny, které zachvátily schodiště, ji uvěznily před jejím bytem ve druhém patře. Zázrak však přišel v podobě Darella McCollougha. Hluchý soused, který komunikuje znakovou řečí, všechno viděl z parkoviště naproti hořícího domu.

„Ta žena běhala sem tam po kousku venkovního schodiště a nemohla dolů,“ vysvětluje McCollough pomocí tlumočníka, co se dělo. McCollough duchapřítomně zacouval se svým terénním autem pod hořící schody. A pak Merendu přesvědčil, aby skočila na střechu. Tím jí pád tak zkrátil o dva rozhodující metry. Žena se zranila na noze, ale nad tím jen mává rukou. 

Sousedé o hluchém Darellu McColloughovi mluví jako o člověku, který by se rozdělil o to poslední, co má. „Je velice zbožný a pomáhá, komu může. Je to dobrý člověk,“ říká jeden z obyvatel texaského města Pasadena Mike Montgomery.

Zachráněná žena Merenda Flanaganová
Zachráněná žena Merenda Flanaganová