Školák našel na zastávce „flešku“ s citlivými údaji o slovenské armádě

Bratislava – Slovenský školák našel na zastávce v Nitře USB disk, jaké bylo ale jeho překvapení, když ho doma zapojil do počítače. Na disku našel důvěrné údaje o slovenské armádě. Chlapec předal celý případ slovenské televizi JOJ. Nález disku s citlivými údaji už prošetřuje vojenská policie.

Ztráta „flešky“ s citlivými údaji o členech slovenské armády by mohla někoho přijít pěkně draho. Na disku našel školák majetkové přiznání jednoho z profesionálních vojáků, hodnotící test dalšího příslušníka armády, rozpisy dovolených, evakuační plány, podpisové vzory vojáků či kompletní rozpisy vojenských cvičení. 

„Všechny informace se pravděpodobně týkají jedné vojenské jednotky,“ okomentoval případ redaktor slovenské televize. Toho už vyslechla vojenská policie, která poté, až získá všechny potřebné údaje posoudí, jak bude dále postupovat. 

Na Slovensku nejde přitom o první případ, od loňského června je to již potřetí, co civilní osoba nalezla mimoděk tajné údaje o slovenské armádě. Například ve Vrbové nedaleko Piešťan našel muž „flešku“, která obsahovala citlivé údaje o stovce příslušníků vojenské policie včetně těch, kteří právě sloužili v Afghánistánu.