Záplavy na Blízkém východě už zabily sedm lidí

Káhira - Přívalový déšť na Blízkém východě vyvolal náhlé záplavy v Egyptě a Izraeli. O život přišlo sedm lidí včetně jednoho britského turisty. Ten zahynul v rozbouřených vodách Nilu v Egyptě poté, co se s ním a dalšími třemi turisty převrátila výletní loď. Zasažena jsou i letoviska Šarm aš-Šajch a Hurghada. V centrálních částech pásma Gazy záchranáři evakuovali desítky lidí.

Izrael kvůli neobvykle silnému dešti dočasně uzavřel své přechody na jižní hranici do Jordánska a do Egypta. U hraničního přechodu pro nákladní automobily na egyptsko-izraelské hranici se zřítil most.

Na jihu Izraele zablokovaly přívaly vody hlavní silnici k rudomořskému letovisku Ejlat. Právě tam zahynul Izraelec, který se utopil ve svém voze. Na jihu Egypta se pod přívalem deště rozpadlo několik domů vystavěných z hliněných cihel. V jejich troskách přišly o život dvě ženy. Další Egypťan zahynul na severu Sinajského poloostrova, poblíž egyptské hranice s Izraelem. V egyptském Luxoru vypadla kvůli špatnému počasí dodávka elektřiny a počasí narušilo jízdní řády výletních lodí a trajektů na Nilu.

Záplavy na Blízkém východě
Záplavy na Blízkém východě