Havarovaný letoun z Brna uzavřel stuttgartské letiště

Stuttgart – Malý nákladní letoun, který odstartoval v Brně, havaroval na letišti ve Stuttgartu. Stroj měl potíže s podvozkem a sjel z ranveje. Ta bude kvůli tomu až do středy mimo provoz. Při nehodě se nikdo nezranil. Letiště má ale kvůli vyřazení jedné příletové dráhy problémy, stovky cestujících tu marně čekají na odbavení.

Nehoda malého nákladního letounu letícího z Brna do Stuttgartu si dnes vyžádala uzavření letiště v západoněmeckém městě. Stroj německé společnosti Binair měl problémy s podvozkem a po přistání ve Stuttgartu zablokoval přistávací dráhu. Letoun dosud nebyl odklizen a leží vedle ranveje na trávníku. Přistávací dráha bude uzavřena zřejmě až do středy do rána. 

/*json*/{"map":{"lat":48.6910170495,"lng":9.20499801636,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Kvůli nehodě bylo zrušeno nebo odkloněno celkem 40 letů. Před přepážkami v terminálu letiště se večer tvořily dlouhé fronty, stovky pasažérů marně čekaly na odbavení. 

Podle místní policie byla na palubě letounu dvoučlenná posádka, čtyřiapadesátiletý pilot a jeho osmačtyřicetiletá žena. Oba utrpěli šok, ale letoun opustili bez zranění. 

Proč měl letoun problém s podvozkem, se zatím není, vyšetřovatelé to už zjišťují. Podle policie posádka před přistáním proletěla kolem kontrolní věže, aby se ujistila, že se oba podvozky vysunuly. Při přistání však zjevně fungoval jen jeden z nich.