Mnichovské letiště ochromil podezřelý notebook

Mnichov - V Mnichově museli na několik hodin zavřít část letiště. Detektor výbušnin spustil alarm při kontrole notebooku jednoho z cestujících. Dotyčný následně utekl do odletové části jednoho z terminálů, a zavinil tak zpoždění nebo zrušení několika desítek letů. Večer byl bombový poplach zrušen. Jestli trhavina v počítači opravdu byla nebo ne, policie neřekla. Přestože podezřelého hledalo 1200 jejích mužů, unikl. O jeho totožnosti nebo národnosti nejsou k dispozici žádné informace.

Zhruba stovka letů do zemí schengenského prostoru byla kvůli uzavření terminálu zpožděna, 33 jich bylo zrušeno. Několik strojů odletělo bez cestujících.

Policie zatím netuší, jaká látka alarm spustila. Policejní mluvčí sdělili, že detektor reaguje i na látky, které nemusejí být výbušninami. Některé z nich jsou obsaženy například v parfémech.

Podezřelý pasažér u sebe kromě notebooku pravděpodobně neměl žádné jiné zavazadlo. Na výsledky opakované kontroly nečekal a uprchl do bezpečnostní zóny druhého největšího letiště v Německu. Dvě podlaží terminálu byla následně kompletně uzavřena a stovky cestujících i pracovníků v letištních obchodech musely znovu projít bezpečnostními kontrolami.

/*json*/{"map":{"lat":48.356477166,"lng":11.7830085754,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/