Letadlo se třemi muži na palubě přistálo po poledni v Košicích, odtud směřovala policejní kolona na policejní ředitelství v Košicích, pak poté pokračovala do azylového tábora v Humenném. Slovenská strana nepotvrdila, zda jde o vězně z Guantánama. V Humenném byl i policejní viceprezident Stanislav Jankovič, který sice odmítl pro média situaci komentovat, zároveň ale ujistil veřejnost, že žádné nebezpečí nehrozí.
Tento týden slovenské úřady oznámily, že přijmou tři vězně z americké věznice Guantánamo. Podle slovenského ministra zahraničí Miroslava Lajčáka nikdy nebyli kvůli terorismu obviněni a odsouzeni a nejsou z Jemenu ani z Nigérie. Další podrobnosti Slovensko tají, aby usnadnilo integraci vězňů. Podle Lajčáka si Slovensko trojici vybralo samo a obyvatelům Slovenska kvůli jejich přijetí žádné bezpečnostní riziko nehrozí. Tři muži stráví 18 měsíců v azylovém táboře, než jim slovenské úřady zajistí novou identitu a podmínky pro život, pak by se měli normálně začlenit do života. Na Slovensko by měly dorazit i jejich rodiny. Všechny výdaje bude hradit americká strana.

Telefonát Ladislava Kerekeše
Guantánamskou věznici nechal po teroristických útocích na Spojené státy z 11. září 2001 zřídit tehdejší americký prezident George Bush. Věznice funguje od ledna 2002, kdy tam byly dopraveny první osoby podezřelé z teroristických akcí či z příslušnosti k afghánskému hnutí Taliban nebo k teroristické síti al-Káida. Od té doby prošlo věznicí na 770 lidí, z nichž většina nebyla nikdy obviněna a roky neměla ani přístup k právníkům. Objevily se rovněž zprávy, že vyšetřovatelé používají mučení.