Exploze ve dvou budovách v Belgii

Brusel – V historickém centru Lutychu na východě Belgie se po výbuchu zřítil obytný dům, další je poškozený. Při explozi zemřel jeden člověk, tři lidé jsou pohřešovaní, pohřbily je trosky, 23 dalších je zraněných, někteří jsou v kritickém stavu. Příčinou byl zřejmě únik plynu. Síla exploze vyrazila okna v několika okolních budovách, včetně radnice. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na belgická média.

Agentura Belga upřesnila, že obě budovy, stojící v Leopoldově ulici v historickém centru města, mají každá deset bytů. Hasiči vyprostili z trosek dvacítku zraněných, z nichž někteří jsou v kritickém stavu. Jeden člověk výbuch nepřežil, další tři osoby zůstaly uvnitř.

Belgický státní rozhlas RTBF oznámil, že se ráno jedna z budov zřítila. „Do výše prvního patra je jen hromada sutin,“ sdělil.

Síla exploze vyrazila okna v několika okolních budovách, včetně radnice. „Myslela jsem, že to je atentát,“ svěřila se RTFB městská radní Christine Defraigneová. „Viděli jsme dům zachvácený plameny, lidé křičeli,“ líčila.