Masakr na studentském večírku - 13 mrtvých

Ciudad Juárez (Mexiko) - Mexiko zažilo další masakr v pokračující válce drogových mafií. Zřejmě člen jednoho z místních gangů vtrhl na studentskou oslavu a začal střílet do davu. Na místě po něm zůstalo třináct mrtvých. Sedmnáct dalších lidí bojuje v nemocnici o život.

To, co začalo jako oslava místního fotbalového týmu, se v okamžiku změnilo v tragédii. Do domu v Ciudad Juárez u mexicko-amerických hranic vběhli těžce ozbrojení střelci. Bezbranní studenti neměli šanci je zastavit. „Bylo to asi 15 mužů. Zablokovali okolní ulice a spustili palbu na dům, zatímco mířili dovnitř,“ upřesnil mluvčí mexické armády Enrique Torres.

Obětem bylo mezi 15 a 20 lety. Dalších 17 účastníků oslavy údajně bylo zraněno, někteří vážně.

Video Masakr na studentském večírku
video

Masakr na studentském večírku

Teresa Henriquez, teta oběti:

„Nemůžete si být jistí, jestli se zločinci neskrývají třeba ve vaší ulici. Hrozí, že vtrhnou ke komukoliv a pozabíjejí vaše děti. Není tu nikdo, kdo by nás bránil. Vojáci i policie dorazí vždy, až když je po všem a nesnaží se nikoho chytit nebo pronásledovat.“


Za poslední rok zemřelo ve válce drogových kartelů v Ciudad Juárez téměř 2700 lidí. Jen v neděli došlo k dalším dvěma ozbrojeným útokům. Na policejní kasárna a hotel, ve kterém jsou ubytovaní policisté, zaútočili ozbrojenci automatickými zbraněmi a granáty. Mexiko je hlavním producentem heroinu, kokainu a marihuany v oblasti a přes Ciudad Juárez vede nejdůležitější drogová cesta na nejlukrativnější trh v okolí – do Spojených států. Řádění gangů, které bojují o její kontrolu, za poslední roky nedokázala zabránit ani povolaná armáda.