Dovolená na Kanárech: Turisté měli víc vody, než by si přáli

Tenerife - Španělské Kanárské ostrovy sčítají škody. V noci na úterý je zastihla prudká bouře s průtrží mračen. Intenzivní liják rozpoutal mohutnou přívalovou povodeň. Zranění ani oběti na životech ale hlášeny nejsou. Kanárské ostrovy jsou oblíbenou turistickou destinací, lidé, kteří zde trávili dovolenou, na ni díky záplavám jen tak nezapomenou.

Přívalový liják v noci na úterý trval dvě a půl hodiny. Když skončil, ulice hlavního města Santa Cruz se proměnily v řeky, které unášely, co jim přišlo do cesty. Prudký proud strhl i jednoho chodce a nesl ho k pobřeží. Hladina byla tak vysoká, že autům přestávaly jít motory. A další přívaly se jako vodopády hrnuly z hor, které na vnitrozemské straně město Santa Cruz obklopují. 

Ráno nešly telefony ani elektřina a obyvatelé odklízeli bahno a trosky. „Jediné, co mě těší, je, že jsem zachránil dcerku, jsou jí tři měsíce. Žena je taky v bezpečí,“ říká muž, kterého postihla povodeň. 

Video Dovolená za všechny peníze
video

Dovolená za všechny peníze

Bahnitý kal vyplavil i katedrálu. Starousedlíci říkají, že vlny z moře už zažili, ale nejméně za posledních dvacet let takové záplavy nepamatují. A turisté, kteří se přijeli v zimě zahřát, na ně dlouho nezapomenou.

/*json*/{"map":{"lat":28.2656823901,"lng":-16.1004638672,"zoom":8,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/