Polský Fritzl jde sedět na 10 let

Varšava – Na deset let dnes poslal soud v polském Bialystoku do vězení muže, který po několik let znásilňoval svou dceru a zplodil s ní dvě děti. Sedmačtyřicetiletý polský Fritzl Krzysztof Bartoszuk svou nyní 23letou dceru Alicju začal sexuálně zneužívat, když jí bylo 13 let. Často ji také brutálně bil a říkal jí, že je „jeho majetkem a že se jí nikdo nesmí ani dotknout“. Oba své syny-vnuky ji donutil dát k adopci. Proces se konal za zavřenými dveřmi, soud dnes oznámil jen výši trestu. Odsouzený se proti rozsudku může odvolat.

Policie Bartoszuka zadržela předloni na podzim poté, co jej dcera s matkou udaly úřadům. Ty také vystopovaly děti, které Alicja porodila. Pří výsleších obžalovaný nepopřel, že měl pohlavní styky se svou dcerou. Tvrdil ale, že je chtěla ona a vydírala ho.

Proces začal loni v březnu - pouhý den poté, co soud v Rakousku poslal za obdobný čin na doživotí do vězení Josefa Fritzla. Ten věznil 24 let ve sklepení svého domu dceru, kterou rovněž znásilňoval a zplodil s ní sedm dětí.

Dům \"polského Fritzla\"
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24