Jacksonův lékař bude obviněn ze zabití

Los Angeles - Proti bývalému lékaři zesnulého popového zpěváka Michaela Jacksona bude zřejmě dnes vzneseno formální obvinění v souvislosti se smrtí „krále popu“. Conrad Murray by měl být podle těchto zdrojů obviněn z neúmyslného zabití. Úřady tyto informace oficiálně nepotvrdily. Padesátiletý Jackson zemřel loni 25. června na zástavu srdce. Murray mu podle výsledků vyšetřování podal smrtelné množství anestetik. Murray Jacksonovi naordinoval přípravek propofol spolu s dalšími dvěma sedativy, aby mu pomohl překonat nespavost. Dávka se však ukázala být příliš silná a zpěvák zkolaboval.

„Pro lékařova obhájce bude těžké najít odborníka, který by u soudu obhajoval, co se v tom domě stalo. Je to nepochopitelné. Kdyby Jackson nedostal ty látky, dneska je naživu,“ komentuje případ toxikolog Georgy Smith.

Podávání propofolu trestné není. Vyšetřovatelé by museli prokázat, že Murray podal zpěvákovi lék v době, kdy jeho organismus obsahoval ještě jiná sedativa.

Video Murray údajně podal Jacksonovi smrtelnou dávku anestetik
video

Murray údajně podal Jacksonovi smrtelnou dávku anestetik

Murray, který má kardiologickou praxi v texaském Houstonu, prý Jacksonovi dával přípravky s propofolem jako léky proti nespavosti opakovaně od loňského května, kdy začal pro zpěváka pracovat jako osobní lékař.

Murray: Udělal jsem všechno, co jsem udělat mohl

Murrayův advokát tento týden uvedl, že jeho klient je připraven stanout před soudem, pokud tak úřady rozhodnou. Murray od samého počátku tvrdí, že Jacksonovi nepodal nic, co by ho mohlo ohrozit na životě. „Udělal jsem všechno, co jsem udělat mohl. Vypovídal jsem pravdivě a věřím, že pravda nakonec zvítězí,“ uvedl Murray.

Mezitím soud v Los Angeles rozhodl, že dva právníci obhospodařující od Jacksonovy smrti jeho pozůstalost z ní dostanou každý po pěti procentech. Z toho jim budou odečtena procenta z příjmů, která vydělal film This Is It a Jacksonův podíl na nakladatelství Sony-ATV.