Palinová radí Obamovi vyhlásit válku Íránu

Nashville (USA) - Republikánská kandidátka na post viceprezidenta USA v minulých prezidentských volbách Sarah Palinová řekla o Baracku Obamovi, že „nepochopil zákonitosti války s terorismem“. Pokud chce současný prezident přesvědčit veřejnost, že dělá všechno pro to, aby ochránil americkou národní bezpečnost, měl by více podporovat Izrael nebo vyhlásit válku Íránu.

Vánoční pokus o útok na americké letadlo na lince Amsterodam-Detroit poskytl podle Palinové Američanům důkaz o tom, že nynější vláda válce s terorismem nerozumí. „Předčítat zadrženému jeho ústavní práva, to není způsob, jak zacházet s teroristy,“ řekla Palinová. Bývalá guvernérka Aljašky dodala, že Amerika dnes potřebuje „velitele, nikoli profesorské řečníky“.

Později v rozhovoru pro americkou televizní stanici Fox Palinová prezidentu Obamovi poradila, aby zahrál „válečnou kartou“, pokud stojí o budoucí znovuzvolení. Vyhlášení války Íránu nebo silnější podpora Izraeli může podle Palinové voliče přesvědčit, že Obama skutečně dělá všechno pro to, aby ochránil americkou národní bezpečnost. „Pokud si bude počínat jako dosud, nebude znovu zvolen,“ řekla.

Palinová delegátům nashvillské konference rovněž připomněla nedávné volební úspěchy, zejména výsledek lednových doplňovacích voleb do Senátu ve státě Massachusetts, v nichž poměrně překvapivě zvítězil republikán Scott Brown. „Když to jde v Massachusetts, může to jít všude,“ prohlásila.