Počet lidí ve vybuchlé americké elektrárně je nejasný

Middletown (USA) – Američtí záchranáři nadále pátrají v troskách elektrárny v Middletownu v americkém státě Connecticut, kde nedělní výbuch zabil nejméně pět lidí a dalších 14 zranil. Není jasné, kolik jich tam v okamžiku výbuchu bylo. Městští zastupitelé tvrdí, že jich mohlo být až 200, hasiči uvádějí, že asi 50 a že nikdo již v sutinách poničeného komplexu uvězněn není. V elektrárně pracovala kromě stálých zaměstnanců také řada dělníků na zakázku. Značné množství lidí prý elektrárnu opustilo bez zranění vzápětí po výbuchu.

Exploze postihla plynovou elektrárnu společnosti Kleen o výkonu 620 megawattů, která se právě dokončuje. Probíhaly zrovna zkoušky technického zařízení před uvedením do provozu. V prostoru elektrárny se skladovaly značné zásoby zemního plynu a probíhalo čištění plynovodů, kterými měl být k turbínám přiváděn zemní plyn.

Dnes má začít vyšetřování příčin výbuchu. Podle tvrzení úřadů neštěstí patrně způsobil únik plynu z potrubí. Úřady odmítly, že by šlo o teroristický čin.

Video Výbuch zničil elektrárnu Kleen
video

Výbuch zničil elektrárnu Kleen

Výbuch paliva výrazně poničil hlavní budovu elektrárny. Poškodil také domy v okolí. Otřesy vyvolané explozí bylo údajně cítit jako zemětřesení i v obcích ležících až 20 i více kilometrů od elektrárny.

/*json*/{"map":{"lat":41.5583069318,"lng":-72.65001297,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":41.562321,"lng":-72.650649,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/