Česko otevře ve Vancouveru kvůli olympiádě konzulát

Vancouver - Ve Vancouveru se dnes otevírá dočasné české konzulární jednatelství, které bude Čechům sloužit po dobu zimní olympiády. Českým návštěvníkům her by mělo pomáhat s řešením případných problémů, jako jsou třeba ztráty pasů či letenek.

Podle vedoucího konzulárního jednatelství ve Vancouveru Karla Hejče se budou čeští turisté na jednatelství obracet kvůli ztrátě cestovních dokladů a letenek. V případě potřeby úřad turistům zprostředkuje kontakt s policií a zdravotnickými zařízeními. „Už jsme měli dva případy, kdy čeští občané ztratili cestovní doklady. Doufáme, že čeští turisté budou natolik ukáznění a opatrní, že naše služby budou potřebovat co nejméně,“ řekl Hejč pro ČT24. Upozornil také, že olympiáda je příležitostí pro zloděje, proto by lidé u sebe neměli nosit cestovní pasy a velké sumy peněz.

Česká ambasáda v Ottawě očekává, že na olympijské hry do Vancouveru přijede několik stovek českých turistů. Část z nich s cestovními kancelářemi, řada lidí ale zřejmě přicestuje individuálně.

Video Rozhovor s Karlem Hejčem
video

Rozhovor s Karlem Hejčem

Přijede také 300 až 500 lidí navázaných na českou delegaci, na Český olympijský výbor a na příbuzné českých sportovců.

Lidé se na konzulární jednatelství ve Vancouveru mohou obracet na telefonní číslo 001 (613) 293-6667, jež bude dostupné 24 hodin denně. Kontakt ale bude možný také přes české velvyslanectví v Ottawě anebo jakýkoli zastupitelský úřad členského státu Evropské unie ve Vancouveru. Provoz českého konzulárního jednatelství, které ve Vancouveru sídlí na adrese 1755 East 2nd Avenue, skončí 1. března.

##GMAP:3526:Vancouver konzulát## 
Vancouver
Vancouver