Ledovcový voříšek bude mít vlastní profil na Facebooku

Varšava – Vlastní profil na Facebooku má být odpovědí na nebývalou celosvětovou vlnu zájmu o psa Baltika. Ten se stal hvězdou první velikosti poté, co přežil několikadenní plavbu na ledové kře po Visle do moře a zachránili jej až meteorologové z lodě u severopolské Gdyně. Ovčáckého křížence doslova zavalily e-maily jeho příznivců a jedna česká rodina se neváhala vydat na 500 kilometrů dlouhou cestu, protože doufala, že Baltic je jejich. Na místě ale zjistila, že jejich zmizelý pes se od Baltika lehce odlišoval, takže odjela zklamaná domů.

Přicházejí telefonáty a e-maily dokonce z Austrálie a Kanady s poděkováním posádce, která zvíře zachránila. Lidé stále žádají o nové a nové informace a fotografie, prohlásila voříškova „mluvčí“ Ewa Baradziejová-Krzyžankowská, která pracuje pro rybářský institut v Gdyni. Na Facebooku se již ale nejméně jedna stránka o hravém psovi objevila.

Psík byl zachráněn 25. ledna, kdy ho asi 25 kilometrů od břehu spatřila posádka meteorologické lodi, po níž byl nakonec pojmenován.